22 kwiecień 2024

zdjęcie: Tymczasowy areszt dla podejrzanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym / pixabay/3627024
54-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, podejrzany o to, że pod działaniem alkoholu kierował ciągnikiem i spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Kraski Górne gm. Maciejowice. Śmierć na miejscu poniósł 59-latek.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu (18.04) w miejscowości Kraski Górne gm. Maciejowice. O godz. 13:10 dyżurny garwolińskiej komendy odebrał zgłoszenie o mężczyźnie przejechanym przez ciągnik rolniczy. Na miejsce natychmiast zostały skierowane odpowiednie służby. Niestety, pomimo wysiłku ratowników medycznych życia 59-letniego poszkodowanego nie udało się uratować.

Na miejscu zdarzenia policjanci prowadzili czynności pod nadzorem prokuratora. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 54-latek kierujący ciągnikiem rolniczym wraz z naczepą załadowaną ziemią najechał na stojącego na poboczu 59-latka. Badanie trzeźwości kierującego wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Podejrzany usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mieszkańca powiatu garwolińskiego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do ich wniosku i aresztował 54-latka na 3 miesiące. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.